HANDIKOS Sample Page Njoftime Festivali i Artit Ferizaj

Të rinjët me aftësi të kufizuar nga Ferizaji kanë marr pjesë në një workshop një javor të fotografisë dhe grafitit. Profesionistët, fotografja finlandeze, Charlotta Boucht, dhe dy artistët suedez të grafitit Stefan Pelc dhe Oscar Nilsson, kanë ndarë aftësitë e tyre artistike me të gjithë pjesëmarrësit. Gjatë kësaj kohe të rinjët me aftësi të kufizuar kanë arritur të bëjnë fotografi të llojllojshme dhe grafite shumë të bukura në disa nga muret e qytetit të Ferizajt.
Andaj, në mënyrë që të prezantohen këto aktivitetet, fotografi dhe punime grafiti, do u hap një ekspozitë e cila do të shfaq talentin artistik të të rinjëve me aftësi të kufizuar për shoqërinë. 
Punimet dhe ekspozita janë mbështetur nga ABILIS (Finlandë) si dhe Ambasada e Mbretërisë së Holandës në Prishtinë. 

0 Comments

Related post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *