HANDIKOS Sample Page Njoftime HandiKOS i dhuron 5 karroca Institutit Special në Shtime

Me datë 26 Qershor 2013, HandiKOS me kërkesë të Institutit Special në Shtime dhuroi 5 karroca për klientën e këtij Instituti. Drejtori i HandiKOS-it Z.Afrim Maliqi me këtë rast the sa HandiKOS-i edhe përkundër vështirësive financiare po gjenë mënyra për të ndihmuar çdo person me aftësi të kufizuar, sidomos ata që kanë nevojë për karroca. Ndërsa Z.Fatmir Shurdhaj zv/Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale falenderoj HandiKOS-in për këtë donacion dhe theksoj se ky është një shembull i mirë i bashkpunimit ndërmjet institucioneve dhe organizatave joqeveritare.

0 Comments

Related post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *