HANDIKOS Sample Page Njoftime HandiKOS pranon donacion 280 karroca dhe pajisje tjera ndihmëse

HandiKOS ka pranuar një donacion prej 280 karrocave dhe disa pajisje tjera ndihmëse nga The Church of JESUS CHRIST of Latter Day Saints nga SHBA-ja. Që HandiKOS të shpërndajë këto karroca në mënyrë profesionale, donatori ka organizuar edhe një trajnim tre ditor për stafin. Në ceremoninë e pranimit të këtij donacioni dhe certifikimit të stafit, z. Afrim Maliqi – drejtor i HnandiKOS-it ndau mirënjohje për donatorin dhe Z.Habit Hajredini – Drejtor i Zyrës për Qeverisje të Mirë / Zyra e Kryeministrit.

HandiKOS informon të gjithë personat me aftësi të kufizuara që kanë nevojë për karroca, të lajmërohen në Qendrat tona nëpër Kosovë që të paraqesin kërkesë për karrocë

0 Comments

Related post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *