HANDIKOS Sample Page Njoftime Klubi i Zhytjes "Prishtina" trajnon anëtarët e HANDIKOS-it

Klubi i Zhytjes Prishtina organizoi zhytje për herë të parë me persona me aftësi të kufizuara në bashkepunim me HandiKOS. Kjo iniciative erdhi nga vete Klubi i Zhytjes, me perkrahjen e te ciles HandIKOS ka si qellim edhe themelimin e Klubit te Zhytjes per persona me aftesi te kufizuara. Klubi i zhytjes Prishtina e ka ofruar kete trajnim ne menyre vullnetare. Pishina Swiss Wellness Park ofroi pishinën për personat me aftësi të kufizuara, poashtu ArtStudio i dhuroi bluza për KZH Prishtina. Artikuj ne gazete dhe media te ndryshme e ndoqen me vemendje kete ngjarje.

0 Comments

Related post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *